Lokalita

Harrachov je významná lokalita v Krkonoších. Rozkládá se v údolí říčky Mumlavy pod Čertovou horou. Spadá pod Liberecký kraj a okres Semily, sousedí s Polskem, kam se dostanete po přímé silnici.

Trocha historie

Harrachov vznikl v 17. století, pod původním názvem Dofl. Původně šlo o ves, jejíž název byl v 18. století změněn na název Harrachov. Tradiční obživou místních byla sklářská výroba, která je zde již od 14. století. Sklárna je druhou nejstarší v České republice. Navštívit zde můžete celou řadu památek jako je lyžařské muzeum či klasicistní kostel sv. Václava, skokanské můstky nebo brusírnu skla

Harrachov v létě

Harrachov a jeho okolí poskytuje celou řadu značených tras pro turistiku a cyklotrasy, které jsou vhodné rodinné, odpočinkové i pro sportovní výjezdy. K dispozici je zde půjčovna jízdních kol, tenisové kurty, školy, minigolfová hřiště nebo třeba bungee jumping a také letní koupaliště. Svůj volný čas zde strávíte aktivně i odpočinkem. Na své si přijdete i jako milovník raftingu a přírody. Vyzkoušejte si tandémové létání či paragliding a jízdu na čtyřkolce.

Harrachov v zimě

Úbočí Čertovy hory nabízí několik sjezdovek všech typů obtížnosti a také skokanské můstky pro lety na ležích i závodní běžecké tratě. Z horní stanice lanovky můžete dojet na lyžích k lanovce vedoucí na Rýžoviště – Čertova hora, kde naleznete tři sjezdovky. Zimní sporty se zde provozují od roku 1908, kdy zde byl založen Spolek zimních sportů. Nejnovější turistickou atrakcí je například bobová dráha. 

Harrachov nabízí perfektní zázemí pro jednotlivce i rodiny s dětmi. Můžete využívat dětské lyžařské i tenisové školy. Oblíbený je také bowling, pobyty v relaxačním centru. Pokud se pro tuto lokalitu rozhodnete, rozhodně nebudete litovat.